Rozpoczęliśmy zapisy na nowy sezon treningowy 2024/25 do grup początkujących w naszych sekcjach – Puławy i Końskowola.

ZAPRASZAMY DZIECI OD LAT 6 ORAZ MŁODZIEŻ SZKOLNĄ.

*

Jeśli jeszcze o nas nie słyszałeś(aś) poświęć chwilę czasu i przejrzyj zawartość tej strony.

Odwiedź także nasz profil na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz YOUTUBE.

***

Rozpoczęcie zajęć przewidziane jest we wrześniu 2024.

Wszelkie szczegóły i zapisy:

TELEFONICZNIE: 663 493 769 

MAILOWO: bigosmatematyczny@gmail.com

MESSENGEREM:

Kliknij i zapisz się za pomocą MESSENGERA
Wyślij nam wiadomość

***

OPINIE RODZICÓW NA GOOGLE I FACEBOOKU (z ostatniego sezonu)

Polecam ! Nasza przygoda z taekwondo zaczęła się jeszcze w przedszkolu. Te treningi hartują nie tylko ciało, ale i ducha. Ogromne doświadczenie, wiedza, umiejętności, nietuzinkowe podejście do dzieci oraz charyzma trenera J.Bigosa

Puławski Klub Taekwondo🥋 to wspaniałe miejsce. Długo takiego szukałam dla swojego dziecka. Atmosfera podczas treningów jest niezwykle przyjazna i wspierająca. Jestem wdzięczna trenerom za zaangażowanie, to prawdziwi profesjonaliści którzy posiadają ogromną wiedzę oraz umiejętności pedagogiczne. Klub oferuje doskonałe warunki do rozwoju technicznego i fizycznego. Jestem pod wrażeniem organizacji zajęć oraz dbałości o indywidualne potrzeby uczniów. To miejsce gdzie każdy młody człowiek, może poczuć się doceniony i zmotywowany. Dzięki temu Klubowi Taekwondo staje się nie tylko dyscypliną sportowa ale także pasją życia. Polecam z całego serca!!!

Szkoła Taekwon-do, do której uczęszcza mój syn, jest niesamowita pod wieloma względami! Od momentu, kiedy dołączył do programu, zauważyliśmy ogromną zmianę nie tylko w jego umiejętnościach fizycznych, ale także w jego postawie i charakterze. Trenerzy są niezwykle zaangażowani i profesjonalni. Ich umiejętności pedagogiczne są imponujące – potrafią znaleźć balans między zachętą do rozwoju a wymaganiami, dzięki czemu dzieci ciągle rozwijają swoje umiejętności, nie tracąc motywacji. Ale co najważniejsze, szkoła Taekwon-do stawia ogromny nacisk na wartości, takie jak szacunek, dyscyplina i wytrwałość. To nie tylko lekcje sportowe, ale również lekcje życia, które moje dziecko może zastosować w każdej dziedzinie swojego życia.

Doskonałe miejsce do uprawiania sportu w Puławach. W treningach organizowanych przez Puławski Klub Taekwon-do ITF uczęszcza dwóch naszych synów. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze przez odpowiednio wykwalifikowaną kadrę szkoleniową. Należy zaznaczyć, że spotkania prowadzone są z dużym zaangażowaniem ze strony trenerów. Świetnym pomysłem są organizowane zawody, wypady terenowe, seminaria czy też sparingi międzykulubowe, gdzie można pogłębić temat sztuki walk taekwon-do.

Bardzo pozytywnie! Dziś odbył się trening z rodzicami, super doświadczenie czekamy na kolejne wspólne treningi.
Pełen profesjonalizm!

***

CO ROBIMY NA NASZYCH TRENINGACH?

Taekwon-do to sztuka walki i samoobrony, która umożliwia ćwiczącemu rozwój na różnych płaszczyznach. Można ją ćwiczyć  bez względu na wiek, płeć i stopień umiejętności fizycznych. Dolna granica wiekowa to 6 lat, górnej nie ma. Głównym kryterium jest chęć trenowania.

Dla najmłodszych w wieku 6 – 7 lat przygotowaliśmy program treningowy w formie gier i zabaw ruchowych oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami taekwon-do. Na zajęciach wykorzystujemy energię dzieci, aby przez zabawę uczyć i rozwijać. Dzięki specjalnemu doborowi różnorodnych ćwiczeń rozwijamy w dzieciach m.in. koordynację, równowagę, koncentrację i pamięć oraz umiejętność pracy w zespole. Zajęcia uczą również dyscypliny i dobrego zachowania.

Istotnym elementem treningu jest rozwój cech psychicznych. Jak wskazują badania, u dzieci trenujących taekwon-do występuje zwiększone poczucie odpowiedzialności i własnej wartości. Dzieciom ćwiczącym łatwiej: radzić sobie ze zdenerwowaniem, nawiązywać przyjaźnie, okazywać szacunek dla innych, unikać zagrożeń czy pozytywnie podchodzić do stawianych im wyzwań. Wielu lekarzy zaleca treningi taekwon-do zarówno dla dzieci pobudzonych – jako formę pozytywnego wyzbycia się nadmiaru energii, jak również dla dzieci nieśmiałych, które poprzez treningi zyskują więcej pewności siebie.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci 8 – 11 lat rozwijają ogólną sprawność fizyczną oraz cechy takie jak: równowaga, koordynacja ruchowa, koncentracja, dyscyplina czy praca zespołowa. Dzieci trenując mile spędzają czas na zabawach ruchowych, grach sprawnościowych oraz nauce podstawowych technik samoobrony i Taekwon-do.

Poprzez proponowane przez nas zajęcia dzieci wyrabiają w sobie nawyki prowadzące do zdrowego stylu życia. Uczą się także zasad Taekwon-do takich jak: uprzejmość, uczciwość, wytrwałość, samokontrola i odwaga. Intensywność treningów dostosowana jest zawsze do poziomu przygotowania fizycznego dzieci.

Szkolenie młodzieży (12 lat+) i dorosłych to typowe zajęcia Taekwon-do. Ćwiczący poddani są intensywnym treningom, których celem jest uzyskanie ponadprzeciętnej sprawności fizycznej, poprawa kondycji oraz gibkości, uzyskanie przydatnych umiejętności z zakresu samoobrony. Ćwiczący uczą się również pokonywać swoje słabości i lęki np. poprzez uczestnictwo w rywalizacji sportowej.

Wraz z rozwojem fizycznym i psychicznym trenującego Taekwon-do, wzrasta poziom zaawansowania ćwiczeń oraz wyzwań, jakie są przed nim stawiane oraz następuje wzrost wiedzy na temat Taekwon-do oraz dojrzewanie mentalne i emocjonalne. Trenujący  pokonuje kolejne etapy treningu Taekwon-do zdobywając coraz wyższe stopnie wtajemniczenia (pasy). Efektem kilkuletnich, ciężkich treningów jest wyszkolenie prowadzące do mistrzostwa (czarnego pasa).

Nasze zajęcia przyczyniają się do rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży oraz zapewniają zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie psychiczne. Ponadto mobilizują do wzmożonego wysiłku i ciągłego rozwoju. Zachęcają ćwiczących do racjonalnego stawiania sobie coraz to nowych celów życiowych (odciągając tym samym od nałogów i uzależnień) poprzez pokonywanie trudności codziennego treningu i zdobywanie kolejnych stopni szkoleniowych oraz oswajają z niepowodzeniami i porażkami. Treningi Taekwon-do zapobiegają agresji u dzieci i młodzieży poprzez naukę na zajęciach szacunku dla samego siebie i drugiego człowieka, zachęcanie do niesienia pomocy innym i budowanie atmosfery przyjaźni wśród trenujących.

Dzięki temu wszystkiemu łatwiej przezwyciężysz problemy w życiu codziennym, w szkole, w pracy, w stresującej lub niebezpiecznej sytuacji.

***

A oto kilka filmików i zdjęć zrobionych podczas treningów w ostatnim czasie

.

.

.

.