Prosimy o dokładne zapoznanie się z komunikatem dotyczącym nadchodzącego egzaminu na stopnie szkoleniowe!

.

W PIĄTEK 17 maja 2024 odbędzie się w PUŁAWACH przy ul. Piłsudskiego 56, egzamin na stopnie szkoleniowe – z przyczyn zewnętrznych jest to jedyny termin, w którym możemy przeprowadzić taki egzamin.

Prosimy na punktualne przybycie wg poniższego harmonogramu.

Haromonogram egzaminu:

16.00 – 17.30 – egzamin na 9 – 8 cup ( półżółte i żółte pasy)

17.30 – 19.00 – egzamin na 7 – 5 cup (półzielone, zielone, półniebieskie pasy)

19.00 – 20.30 – egzamin na 4 – 1 cup (od niebieskiego do półczarnego)

Kto może zgłosić chęć zdawania na egzaminie?

Chęć przystąpienia do egzaminu na kolejny stopień w TAEKWON-DO może zgłosić każdy ćwiczący w Puławskim Klubie Taekwon-do ITF, który regularnie uczęszczał na treningi taekwon-do, ale pod warunkiem, że w dniu egzaminu :

 • minie ok. 4 miesiące od ostatniego zdawania na pas (dotyczy wszystkich posiadaczy stopni od białego do półniebieskiego)
 • minie co najmniej 8 miesięcy od ostatniego zdawania na pas (dotyczy wszystkich posiadaczy niebieskiego i wyższego pasa)

O ile stopni można zdawać?

 • wszyscy, którzy nie mają jeszcze żadnego pasa mogą zgłosić się do zdawania maksymalnie o 2 stopnie (na 9 kup – półżółty pas)
 • wszyscy, którzy mają biały pas mogą zgłosić się do zdawania maksymalnie o 2 stopnie (na 8 kup – żółty pas)
 • wszyscy, którzy mają półżółty pas mogą zgłosić się do zdawania maksymalnie o 2 stopnie (na 7 kup – półzielony pas)
 • wszyscy posiadacze żółtego i wyższego pasa mogą zgłosić się do zdawania maksymalnie o 1 stopień

Oczywiście warunkiem ubiegania się o kolejny stopień jest dostateczne opanowanie wszystkich ćwiczeń egzaminacyjnych wynikających z WYMAGAŃ EGZAMINACYJNYCH (kliknij tu, aby zobaczyć wymagania)

!!! Proszę zwrócić uwagę, że na stronie WYMAGANIA EGZAMINACYJNE w nagłówku każdego stopnia jest link zatytułowany KLIKNIJ TU, ABY OTWORZYĆ STRONĘ Z POMOCNICZYMI MATERIAŁAMI VIDEO NA TEN STOPIEŃ. Klikając w ten link można na filmikach zobaczyć kopnięcia, układy i inne ćwiczenia obowiązujące na dany stopień i powtarzać je w domu – do czego zachęcamy przed egzaminem (szczególnie początkujących) !!!

W nagłówku strony WYMAGANIA EGZAMINACYJNE jest także do pobrania Książeczka z teorią dla ćwiczących w formacie pdf, z której kandydaci na pasy uczą się teorii taekwon-do niezbędnej na egzamin.

Uwaga! Osoby przystępujące do egzaminu na pasy od niebieskiego w górę zobowiązane są przygotować we własnym zakresie deski do rozbić:

 • na niebieski pas 5 desek (3 na egzamin + 2 do próbnych rozbić podczas treningu)
 • na półczerwony pas 5 desek
 • na czerwony pas 7 desek
 • na półczarny pas 9 desek

Deska z sosny o wymiarach 30cm na 30cm i grubości:

 • 0,8 cm dla osób do 12 roku życia
 • 1cm dla osób od 12 do 14 roku życia
 • 1,5cm dla osób od 14 do 18 roku życia
 • 2cm dla dorosłych

Jak zgłosić się do egzaminu?

Osoby chętne do zweryfikowania swoich umiejętność podczas egzaminu muszą do 20 kwietnia 2024 (sobota) wypełnić i wysłać poniższy formularz zgłoszenia do egzaminu ( w przypadku osób niepełnoletnich formularz wypełnia rodzic): https://forms.gle/XsLWzbEU2EGkj4in7

Opłata egzaminacyjna

Opłatę egzaminacyjna (wg regulaminu egzaminacyjnego dostępnego na stronie https://www.tkd-pulawy.pl/regulamin-egzaminu/) uzależniona jest od tego na jaki stopień się zdaje oraz czy zdaje się o 1 czy 2 stopnie – tabela poniżej.

Opłatę egzaminacyjną należy wnosić do końca kwietnia 2024, bezpośrednio do trenera w gotówce lub przelewem na konto: 48 2910 0006 0000 0000 0328 7330

Lista osób zgłoszonych do egzaminu (stan na piątek 10.04 godz. 11.30)

Kinga Skwarek Dawid Kowalczyk Amelia Kozak Nikita Tkachenko Kacper Maruszak Mikołaj Będą Danyil Denysenko Zuzanna Skwarek Maja Bachanek Franciszek Pikul Mikołaj Pikul Stanisław Grzęda Szymon Ogonek Kamil Stępień Tymoteusz Stępień Tymoteusz Mańkowski Wojciech Pyszczak Davyd Denysenko Wojciech Wojas Szymon Polak Jagoda Świderek Nela Wójcik Łucja Juszczak Aleksandra Dzwonnik Natalia Dzwonnik Adam Kapłon Bartosz Kęsik Tymon Taracha Marcel Olech Oliwier Seroka Jakub Stasiak Antoni Urbański Jakub Sączek Maja Eitel Małgorzata Zyzek Sara Ciepielewska Maja Ćmiel Stefania Pisula-Ozon Aleksandra Markiewicz Lena Śmich Zuzanna Grabczak Oliwia Wociór Lena Szymajda Ewa Sułek Iga Boraczewska Aleksandra Barzenc Tymon Stańkowski Antoni Słoniewski Hubert Madej Jakub Latos Konstanty Kusiak Aleksander Plewicki Kacper Plewicki Wiktoria Skowyra Maria Kuszala Jan Pyszczak Aleksander Wociór Mateusz Szymanek Damian Szymanek Lena Kiełbasa  Wiktor Nowalski Łukasz Salamandra Lena Niedziółka Wiktor Zasuwa