KILKA SŁÓW O EGZAMINIE

W piątek 25 listopada, o godzinie 15.30, odbędzie się w Końskowoli (budynek GOK-u) egzamin na biały pas dla początkujących z sekcji Końskowola oraz tych początkujących z sekcji Puławy, którzy nie mogli przystąpić do egzaminu w październiku.

W tym dniu początkujący nie mają tradycyjnego treningu, a jedynie egzamin, który potrwa około godziny.

Egzamin na biały pas jest prostym egzaminem „rejestracyjnym”.

Będzie składał się on z dwóch części: praktycznej i teoretycznej. W części praktycznej będzie sprawdzana przede wszystkim  umiejętność reagowania na podstawowe komendy treningowe, zaś na części teoretycznej – podstawowa wiedza o taekwon-do  (4 stronicowa broszura na biały pas, którą ćwiczący otrzymali na zajęciach).

Jeśli broszura została zagubiona można ją pobrać pod tym linkiem (interesują nas tylko 4 pierwsze strony).

Całość egzaminu będzie przeprowadzona na zasadzie krótkiego treningu. PROSZĘ SIĘ NIE BAĆ! – to naprawdę prosty egzamin. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać (oczywiście poza teorią), należy go potraktować jak zwykły trening.

OPŁATA WPISOWA

W związku z egzaminem proszę o uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 50zł bezpośrednio do instruktora do 23 listopada (o opłacie wpisowej była mowa na karcie INFORMACJE O PŁATNOŚCIACH otrzymanej przy rozpoczynaniu treningów).

DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE ZDANY EGZAMIN

Po egzaminie każdy ćwiczący otrzyma certyfikat oraz legitymację Ogólnopolskiej Organizacji Taekwon-do ITF potwierdzającą nadany stopień.

STROJE TRENINGOWE – DOBOKI

Każdy posiadacz białego pasa uprawniony jest do noszenia doboku (ubrania treningowego).

Doboki można kupować „na własną rękę” (koniecznie musi to być dobok do taekwon-do ITF) – trener służy poradą w tym zakresie.

Rozmiary doboków jak w tabeli poniżej.

Aby dobrać optymalny rozmiar doboku najlepiej zmierzyć wzrost dziecka. I tak dobok na 120cm (115-124cm wzrost), dobok na 130cm (125-134cm wzrostu), dobok 140cm (135-144cm) itd. Po zakupie BIAŁY PAS należy skrócić tak, aby po jednokrotnym obwiązaniu wokół pasa i zawiązaniu supła, końcówki pasa zwisały równomiernie z 2 stron do połowy uda.

UWAGA! Na tym etapie treningu strój nadal nie jest obowiązkowy – można go już nosić, ale równie dobrze można nadal trenować w dotychczasowym stroju.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących egzaminu czy doboku proszę o kontakt pod numerem telefonu 663493769